Warning: getimagesize(http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl//serwisy/18/upl/p1012598miniturka.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/users/sp11/public_html/archiwum/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 342

W naszej szkole odbyła się I kolejka Wielkopolskiej Ligi Minikoszykówki dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy kluby uczniowskie: UKS Olimpijczyk z SP 1, UKS Dziewiątka z SP 9 oraz nasz Uczniowski Klub Sportowy Batory, który był organizatorem turnieju. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Wszystkie zawodniczki wykazały się dobrą znajomością zasad gry, które umiejętnie stosowały na parkiecie. Podczas trójmeczu można było zauważyć ogromne emocje, walkę o każdą piłkę, zaangażowanie młodych koszykarek.

Młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 11 zdobyli I miejsce w Finale Mistrzostw Rejonu w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych. Rywalizacja odbyła się 27 stycznia 2011 roku w Międzyszkolnej Hali sportowej w Kaliszu.  10 stycznia 2011 r. szczypiorniści z SP 11 zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Ostrowskiego. Dzięki temu mogli zmierzyć się z najlepszymi drużynami z Południowej Wielkopolski w Finale Mistrzostw Rejonu w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych w Kaliszu.

25 kwietnia 2009 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Transportowych przy ul. Kantaka odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców z kl. IV w ramach obchodów 25 – lecia nadania szkole imienia i sztandaru. O zwycięstwo walczyły 4 drużyny: młodzi szczypiorniści z SP w Nowych Skalmierzycach, z SP nr 9 w Ostrowie i z drużyny z SP nr 11. Mecze były zacięte, a zwycięzcami zostali wszyscy zawodnicy, którzy za dzielne zmagania otrzymali puchary, medale, dyplomy i drobne upominki.

Szkolenie dzieci w zakresie piłki ręcznej
Zajęcia odbywały się w trzech grupach ćwiczebnych (klasy czwarte, piąte i szóste) po dwa razy w tygodniu. Szkoleniem objętych było 41 chłopców. Największym sukcesem było zdobycie II miejsca w Wielkopolsce w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej oraz III miejsca w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego szkół podstawowych. Zorganizowany był Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11. Uczestnikami turnieju były dzieci z rocznika 1998 z pięciu najlepszych klubów w Wielkopolsce. Nasz zespół zajął II miejsce.

Szkolenie w sekcji piłki ręcznej  (45 osób)

Zajęcia odbywały się w trzech grupach ćwiczebnych (klasy IV, V i VI), 2 razy po 1,5 godz. w tygodniu. Chłopcy z klas VI trenowali w hali sportowej przy ul. Kantaka, młodsi w Szkole Podstawowej nr 11. Bardzo dużym sukcesem było zdobycie przez najstarszą grupę kolejno: Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego, Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego i V miejsca w Wielkopolsce. Dużym sukcesem organizacyjnym było zorganizowanie turnieju dla klas czwartych z okazji Święta Szkoły (nasz zespół zajął II miejsce). Młodzi piłkarze ręczni rozegrali również kilka meczów sparingowych z zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim i z Nowych Skalmierzyc. Bardzo ważnym przedsięwzięciem była organizacja obozu letniego w Jastrzębiej Górze, który odbył się w lipcu.